Argentina  2004

Nahoru

Aktualizováno 27.4.05

V sekci "Odkazy přidány další ankety!

TAk neváhej a hlasuj!

Bonus: stránky Antarktida, klidni zde

 

 

 

 

Argentina - cestování  

Cestování po Argentině je spolehlivé(pozor na Patagonii), bezpečné a docela i levné. Musíte ovšem počítat, že země je to veliká a tak  i cestování Vám zabere poměrně dost času. Pokud chcete nějaký ušetřit nezbude Vám nic jiného než létání. Tady to však není velký problém, protože do každého většího města letí několik letadel denně za velmi přijatelné ceny. Dá se říci, že každý let stojí zhruba 100usd . Ať se jedná o let B.A. - Puerto Iguacu (autobusem 16h) či B.A. - Ushuaia(autobusem až dva dny). Proto je dobré, když si rozhodnete, kde ušetříte a pojedete autobusem a kde využijete pohodlnější možnosti a poletíte.

Tip:Velkým problémem se může stát, že z Ushuaii nebude mít v žádném autobuse a to i na několik dní dopředu. Nám se zde toto stalo a tak jsme zde zůstali místo 3 dnů nakonec pět. Proto si udělejte časovou reservu a ihned po příjezdu do Ushuaii si zajděte koupit jízdenku. Stejný problém nastává i u vodopádů Iguacu, zde je ovšem ještě jedna možnost a tou je jet z autobusového nádraží na brazilské straně(Foz do Iguacu). V Ushuaii je nejhorší, že odtud vede pouze jedna cesta.

 

Taxíky jsou zde bezpečné a levné. Dražší jsou v Buenos Aires (12Kč/km) a naopak nejlevnější jsou v Ushuaii, kde stojí 1km asi 5Kč.

 

Autobusy jsou dobré kvality. Nejlepší kvalitu má autobusová společnost Cruzero del Norte. V Patagonii se může stát, že vzhledem k velkému prachu a ne příliš kvalitním cestám se autobus může rozbít. My měli jednou úspěšnost ze 3 autobusů za den se všechny 3 rozbily.

Puerto Iguacu - Buenos Aires (16hod), cena kolem 85pesos/1osobu. Tip: V případě, že je zde plno je tu ještě jedna možnost a tou je jet z autobusového nádraží na brazilské straně(Foz do Iguacu) za stejnou cenu.

Ushuaia - Rio Galegos   6,00-17/18,00, cena 80pesos/1, obyčejný autobus- jako u nás

Rio Galegos- Calafate    19,00 - 23,00, cena 35pesos/1, minibus

Tip: Kupte si oba zájezdy dohromady. Autobus do Calafate na Vás bude čekat i popřípadě, že budete mít zpoždění. Reservace je ovšem nutná tak 1 týden dopředu!!!!!!

Ushuaia - Punta Arenas , cena 90pesos/1 , opět nutná reservace

Calafate - Perito Moreno, cena tam i zpět 40p/1, odjezd ráno kolem 7,00 a pak v 11,30,    Tip: Můžete si zde koupit i balíčky(bus tam a zpět, průvodce, cesta lodí k ledovci) ale nejlevnější a nejlepší je koupit pouze lístek s průvodcem . Výlet na lodi si můžete dokoupit na místě za 25p/1osoba za 45 minut. Určitě jeďte!!!.Tento zájezd si můžete koupit přímo na autobusovém nádraží. Odjezd je v 7,00 a v 15,00. Doba trvání výletu je kolem 6-7hodin. Cena s průvodcem Aj, cesta tam a zpět je 60pesos na osobu. Vstup do parku je dalších 20p/1.

Calafate - El Chaltén , cena je 40pesos tam a 40 pesos zpátky. Čas tam a zpět - 8,00-18,00.

Calafate - Puerto Natales (Chile), cesta trvá 6hodin, odjezd denně v 8,00, cena je 45pesos/1

 

 

Letadla, jak jsem se již zmínil jsou rychlá, bezpečná a levná. Určitě doporučuji let B.A. - Ushuaia.

Buenos - Ushuaia , několik odletů denně. My letěli v 5,00 za 316pesos/1osoba včetně letištních poplatků. Doba letu je 3-4 hod.

Ushuaia - Calafate, cena 326 + 13taxa /1osoba, let trvá necelou hodinu.  Výhoda- bývá více místa než v buse, možnost zakoupit letenku i v jiném městě dopředu, Nevýhoda - je 3x dražší než autobus!!!

 

Pronájem automobilu se vyplatí pokud pojedete např. z Buenos Aires až do Ushuaii a budete chtít vidět co nejvíce věcí a vykoupat se třeba i u moře. Cena je ovšem poměrně drahá a ani povinné ručení není nijak nízké. Ceny v Ushuaii jsou vyšší a pokud chcete překročit hranice může to být ještě o mnoho dražší.