Argentina  2004

Nahoru

Aktualizováno 27.4.05

V sekci "Odkazy přidány další ankety!

TAk neváhej a hlasuj!

Bonus: stránky Antarktida, klidni zde

 

 

 

 

Argentina - základní informace

Fakta: 2 776 656km2

Hlavní město:  Buenos Aires

Měna: Argentinské peso ,         kurz 1USD= 3 Ap,  byla zde velká devalvace měny. Dříve byl kurz měny roven ku dolaru, ale v současnosti za jeden dolar dostane 3 pesa, přičemž ceny zůstali zhruba stejné, což dělá zemi velmi cenově přijatelnou

Bezpečnost: Na velmi vysoké úrovní, asi jako v Evropě či u nás, menší problémy mohou nastat v noci ve větších městech. My jsme žádný problém nezažili a to jsme chodili domu kolem druhý a dost i nalitý

Poloha: leží v jižní části kontinentu při pobřeží Atlantského oceánu. Západní část prostupuje severojiž. směrem vrásná soustava And a na jihu Patagonská vysočina.  Ze severu zasahuje brazilský štít. Jinak je oblast spíše nížinatá a vyznačuje se velkým množstvím pamp

Počasí: Je zde obrácené počasí než je tomu u nás v České republice. V létě zde mají zimu (B.A kolem 15C) a v zimě naopak teplo(B.A. 28C). Čím více, ale pojedete k jihu tím bude teplota nižší. Na severu se naopak můžete těšit příjemným teplotám po celý rok. Deštivo je po celý rok zhruba stejně. Převládá většinou slunečné počasí než deštivé.

Flora a fauna: Vyskytuje se zde mnoho rostlin a živočichů. Na jihu můžeme vidět tuleně a tučňáky, kdežto na severu uvidíme zvířata , která žijí v tropech.

Jazyk: Úředním jazykem je španělština. Ovšem poměrně dobře se domluvíte anglicky a někde dokonce i trochu německy. Dá se říci, že bez znalosti španělštiny zde přežijete dobře na rozdíl od ostatních měst J.A.

Vízum:  Do této země Češi nepotřebují vízum. Na hranicích zdarma obdržíte razítko, které Vám umožňuje být v této zemi po dobou 3 měsíců.

Očkování: Není nutné. Pokud pojedete na sever, doporučuje se antimalarikum, ale není zde nijak moc nutné

Jídlo a pití: Nejlepší steaky na světe. K pití mají velmi dobré víno a ani místní pivo není špatné a je docela i levné (asi jako u nás)