Argentina  2004

Nahoru

Aktualizováno 27.4.05

V sekci "Odkazy přidány další ankety!

TAk neváhej a hlasuj!

Bonus: stránky Antarktida, klidni zde

 

 

 

 

Argentina - ubytování 

Je zde mnoho hotelů a hotýlků veškeré kvality. Od základních se společnou koupelnou až po luxusní hotely. V každém městě narazíme  právě na mnoho kategorii v oblasti kvality, a proto si zde na své přijdou i ti nejvíce nároční cestovatelé.

 Tip: Musíte ovšem počítat s tím, že vzhledem k velké návštěvnosti některých měst v sezoně (od listopadu do března) se často stává, že nemusí být žádný hotel, který vyhovuje Vašim požadavků a hlavně ceně volný(většinou ty levnější bývají více plné). Nejvíce problémová města jsou El Chalten, El Calafate a Ushuaia.

 

Buenos Aires - mnoho hotelů naleznete v centru, může se ovšem stát, že jsou tyto hotely dražší a bývají plné. Pokud se chcete ubytovat v luxusnějším hotelu, doporučuji využít nabídky na letišti , kde jsou ceny nižší než později na místě. Jestli se ale rozhodnete bydlet poblíž centra v průměrném hotelu či hotýlku doporučuji ulici Casteli, kde jsou tři hotely vedle sebe.

Gran Hotel Atlantic **,  ulice Casteli 45,    www.hotelatlantic.com.ar     , vybavení - pokoje jsou menší pro dvě osoby s klimatizací, tv, pěkná koupelna včetně fénu na vlasy, snídaní, dobrou kvalitou a krásným prostředí uvnitř hotelu. Pokoje pro tři osoby jsou ovšem velmi malé.         Cena: 40/1,    50/2,    69/3

 

 

Puerto Iguacu- není zde mnoho hotelů a bývají dosti plné. Ceny na letišti jsou opět o něco málo levnější. Nejlepší hotel v porovnání ceny a kvality je zřejmě Hosteria Los Helechos. Tento hotel bývá většinou plný, proto je zde nutná reservace.

Hosteria Los Helechos, ulice Paulino Amarante 76 (blízko autobusového nádraží), vybavení - tv, pokoje průměrné, ale i pro více osob, klima, snídaně (chudší), ale je zde i bazén,        Cena: 45/2,    55/3

Hotel Lilian, ulice Fray Luis Beltron 183,za rohem Los Helechos,     e-mail: lilian@iguazunet.com,  tel: 03757-420968,     vybavení:  pěkný čistý pokoje, tv a klimatizace, ale bez snídaně,        Cena 58/3

Další hotel poblíž je velmi dobré kvality. Bohužel neznám jeho jméno. Překrásné pokoje , dobré vybavení , velký bazén a snídaně. Cena se zde pohybuje kolem 90/2.

 

 

Ushuia: Zde může být velký problém sehnat v sezoně jakékoliv ubytování. Proto doporučuji si udělat reservaci předem. Někdy se ovšem stává, že daný hotel Vám reservaci nebude chtít poskytnout. Pokud sem dorazíte, nejlepší možnosti jak si sehnat nějaký noclech je navštívit informace v centru města. Ty mají k dispozici veškeré hotely všech kategorií, které se zde nacházejí. Pak si již jen vyberete a oni zavolají a zjistí Vám zda je v daném hotelu místo či ne. Zde se můžete podívat na tento seznam hotelů.

My jsme bydleli v rodinným hotýlku     Hotel el Pungiuno     s adresou Marco Zar 234, taxi do centra stojí 3Ap. Je zde možnost spát v pěkných pokojích bez kuchyňky, nebo v horším pokoji samy s kuchyňkou (vypadá to , že zde byla dříve prodejna.). Je to takové 1+kk, jsou zde dvě palandy, průměrná koupelna, není televize, ale je topení a tím pádem teplo, což je zde nejdůležitější. Můžete využit i zdarma netu. Cena byla 80/4,        tel. 424 132,    e-mail: bybelpinguino@hotmail.com , nebo bybelpinguino@speedy.com.ar .

 

 

Calafate: Zde jsou ubytováním taky velké problémy. My jsme měli štěstí a našli jsme volné ubytování, i když nám všichni říkali, že je zde všude plno a draho.

Alojaminto "Mari" , ulice Paradelo 185 (4 bloky od autobusového nádraží),     tel. - 02902-491 233/492 409,   (9405)El Calafate,     vybavení- teplá voda, teplo tak + -, kuchyňka společná, tv společná,        Cena 80/3

 

 

El Chaltén: Město, kde je ubytování velice drahý. Pokud chcete bydlet v hotelu s vlastní koupelnou zaplatí nejlevněji kolem 100usd/2osoby za jednu noc. Proto mnoho lidí zde stanuje. My jsme stan neměli tak nám nezbylo nic jiného než se ubytovat. v hostelu. Nesmíte zapomenout, že vzhledem k malému počtu ubytovacích zařízení a velkému množství turistů zde opravdu není žádné místo. Tip:Proto doporučuji zakoupit ubytování již ve městě Calafate. My jsme tak učinili na autobusovém nádraží, kde jsme si zakoupili dvě noci a jak jsme později na místě zjistili udělali jsme moc dobře.

Hostel Albuergue Del Lago (u kostela),     bydlení v malém pokoji o dvou palandách.  Cena 20usd/1os/1noc (koupě na místě), nákup na autobusovém nádraží v Calafate vyšel na 22usd/1osoba/1noc,  bez snídaně, ale teplo, společná koupelna a kuchyňka,  pokud zde budete chtít jít na net, je zde pouze jeden v centu a stojí 12pesos/1hod